Ulaşım: Uçak, otobüs veya özel aracınızla yatınızın bulunduğu limana ulaşım mümkün müdür?

 

Ulaşım: Uçak, otobüs veya özel aracınızla yatınızın bulunduğu limana ulaşım mümkündür. Dilerseniz en uygun transfer fiyatları ile transferinizi sağlayabiliriz. Karayolu ile İstanbul dan Marmaris ve Fethiye 800 km ve Bodrum ise 750 km dir. Milas Havaalanı - Bodrum 32 km. Dalaman Havaalanı - Marmaris 90 km; Fethiye 54 km dir. Uçakla yolculuk Türk Hava Yolları, Pegasus veya Atlas Jet tercih edilebilir. İstanbul dan Dalaman ve Milas Havaalanı na 1 saat 15 dk sürer. Otobüs ile İstanbul dan her 3 bölgeye 12 saatte ulaşabilirsiniz. 

 

Ödeme Nasıl Yapılır ?

Ödeme Nasıl Yapılır: Kabin Kiralama Turları nda rezervasyon sırasında tamamı ödenir. Özel Yat Gulet Kiralamalar da rezervasyon için %30 ön ödeme alınır. Bakiye tekneye binerken ödenebilir. Kredi kartı ile ödeme seçeneği de vardır..

Birlikte Neler Getirilmeli?

Teknede ayakkabı giymiyoruz ancak tabanı kaymaz ev terliği veya tekne ayakkabısı kullanılabilir. Akşamları koylar serin olabilir ince kazak veya yelek gerekebilir. Olmazsa olmazlar ise Güneş gözlüğü, Güneş yağı veya kreminiz, fotoğraf makinesi. Teknelerde 1 takım şnorkel, palet, gözlük bulunur. Kişisel kullanımınız için almanız tavsiye edilir. Kabinlerde boy ve el havlusu bulunur.

Tekne ve Yolcular Sigortalı mı?

Tüm tekneler yolcular dahil olarak 3. şahıs sigortalıdır. Ancak yolcu kendi kusurundan kaynaklanan yaralanma sakatlanma durumlarında özel sigorta yaptırılması tavsiye edilir.

Tekneler Klimalı mı?

Mavi Yolculuk Kabin Turları klimasız standart Guletler ile yapılır. Gece kabinler Temmuz Ağustos haricinde kabinler çok sıcak olmaz. Dilerseniz üst güvertede güneşlenme yataklarında yıldızların altında gölgelikli bölgede uyuyabilirsiniz. Özel Grup Gulet Kiralama tekne standardına göre klima tesisatı bulunur.

Kabine Ek Yatak Konulabilir mi?

 Kabin turu teknelerinde bir ad. çift kişilik yatak bulunur. Ek yatak koyma imkanı yoktur. Özel grup Guletlerde ise kabinler master suit kabinli, çift kişilik yataklı, iki veya üçlü yataklı olabilir.

Tehlike Anında Can Kurtarma Araçları Nelerdir?

Rotalar kıyı koylarını takip edilerek en güvenli şekilde çizilir. Acil durumlar için ise kendinden açılan bot ve tekne arkasında yardımcı bot bulunur. Her yatak altında 2 ad. can kurtarma yeleği mevcuttur. Yangın durumunda yangin söndürme tüpleri ve battaniyesi vardır.

Kıymetli Evrak, Para Saklama?

Mavi yolculuk teknelerinde günlerce birlikte seyahat edildiğinden güven esastır. Kalifiye personel yolcunun özel eşyalarına dokunmaz. Tur teknelerinde bugüne kadar hiçbir çalınma vakası kaydedilmemiştir. Kabinler kilitlenmez dilerseniz para veya kıymetli evrakları kaptana teslim ederek yolculuk sonunda geri alabilirsiniz.

Teknede İnternet Hizmeti Var mıdır?

Kabin tur teknesinde internet wifi yoktur. Özel Kiralama Guletlerin bazılarında bulunur. Hemen her koyda 3G telefon veya dizüstü bilgisayarınızın ile bağlanma imkanı vardır.

Çocuk Prosedürü Nasıldır?

Kabin Turları Bodrum Gökova Körfezi Turu nda 12 yaş altı kabul edilmemektedir. Fethiye - Marmaris - Fethiye ve Fethiye - Kekova - Fethiye Turları nda kabul edilir. Çocuklara ayrı kabin verilir indirim uygulanmaz. Özel yat kiralamalar da ise yaş sınırı yoktur.

Evcil Hayvan Kabul Edilir mi?

Kabin Turları nda kabul edilmez. Özel teknelerin bazılarında kabul edilmektedir.

Karada Yürüyüş İmkanları Var mıdır?

Kabin turları ilk ve son gün ana limanlarda demirlenir. Diğer günlerde ise sakin koylarda gecelenir. Yürüyüş için karaya çıkabilir trekking yapabilirsiniz. Dilerseniz personel Sizi karaya bot ile bırakır ve tekrar geri tekneye götürebilir.

Cep Telefonu İpad vb Şarj Edilir mi?

 Evet, limanlarda devamlı 220 volt seyirde ise invertor ve jenerator ile elektrik sağlanır. 

Duş ve Tuvalet Varmı?

Her kabinde özel duş, wc bulunur. Denizden çıktıktan sonra güvertede duş alabilirsiniz.

İçecekler Ücretli mi?

Kabin Turları nda ücretli olup fiyatlar makuldür. Özel tekne kiralamalarda ise Misafir kendi içeceğini birlikte alabilir.

Gece Yolculuk Yapılır mı?

Tekne turlarında gündüz seyri yapılır. Her gün 2 veya 3 koyda demir atılır. Sakin koylarda gecelenir.

Bahşiş Ne Kadar Olmalı?

Memnuniyetiniz nispetinde uygun miktar personele ayrı ayrı veya kaptana verilebir. Ortalama bahşiş tur bedelinin % 5-10 arasıdır.