Tekne tatili deniz tutkusu ile birleşince özgür tur, mavi yolculuk başlamış demektir. Yelkenli tekne kiralama için en az amatör denizci belgesi gerekir. Liman kaptanı, Kıyı kaptanı, Güverte zabiti veya Yat kaptanı ehliyetiniz var ise bareboat kiralama yani mürettebatsız tekne kiralama yapılabilir. Diğer alternatif ise Kaptan ve gemici dahil olarak yelkenli tekne günlük veya haftalık kiralama - charter mümkündür. Marmaris doğu rotasında Göcek Adaları, Fethiye, Kaş, Antalya ve batı rotasında Çiftlik Koyu, Serçe Limanı, Söğüt, Bozburun, Hisarönü Körfezi, Selimiye, Datça, Gökova Körfezi, Bodrum, Didim başlıca limanlardır.

Bu rotalarda yüzlerce sakin ve rüzgara kapalı koy bulunmaktadır. Her koy dantel gibi işlenmiş doğa harikalarıdır.

Yelkenli tekneler 10 feet – 55 feet arası 1 kabin – 5 kabin ve 2 – 10 kişi kapasiteli mono gövde veya çift gövde katamaran tiplidir. Farklı yelken donanımına sahip olabilirler. Bavaraia, Beneteau, Jeanneau, Hanse, Elan vb Avrupa orijinal yapımı tekneler yanında yerli Türkiye tersanelerinde özel yapım yelkenliler de mevcuttur. Arkadaş grubu, aile veya Firma gezi organizasyonları için özgür tekne tatili olacaktır.

Nisan, Mayıs ve Ekim düşük sezon Haziran, Temmuz, Ağustos , Eylül ayları yüksek sezondur.

Sizi de en uygun fiyat / performans oranlı mürettebatlı veya mürettabatsız – bareboat kiralama – charter yelkenli kiralama günlük, 3 günlük ve haftalık özel turlara davetlisiniz.  

Facebook Instagram Blog