• Ulaşım: Uçak, otobüs veya özel aracınızla yatınızın bulunduğu limana ulaşım mümkün müdür?

  Ulaşım: Uçak, otobüs veya özel aracınızla yatınızın bulunduğu limana ulaşım mümkündür. Dilerseniz en uygun transfer fiyatları ile transferinizi sağlayabiliriz. Karayolu ile İstanbul dan Marmaris ve Fethiye 800 km ve Bodrum ise 750 km dir. Milas Havaalanı - Bodrum 32 km. Dalaman Havaalanı - Marmaris 90 km; Fethiye 54 km dir. Uçakla yolculuk Türk Hava Yolları, Pegasus veya Atlas Jet tercih edilebilir. İstanbul dan Dalaman ve Milas Havaalanı na 1 saat 15 dk sürer. Otobüs ile İstanbul dan her 3 bölgeye 12 saatte ulaşabilirsiniz. 

 • Ödeme Nasıl Yapılır?

  Ödeme Nasıl Yapılır: Kabin Kiralama Turları nda rezervasyon sırasında tamamı ödenir. Özel Yat Gulet Kiralamalar da rezervasyon için %30 ön ödeme alınır. Bakiye tekneye binerken ödenebilir. Kredi kartı ile ödeme seçeneği de vardır.

 • Birlikte Neler Getirilmeli?

  Teknede ayakkabı giymiyoruz ancak tabanı kaymaz ev terliği veya tekne ayakkabısı kullanılabilir. Akşamları koylar serin olabilir ince kazak veya yelek gerekebilir. Olmazsa olmazlar ise Güneş gözlüğü, Güneş yağı veya kreminiz, fotoğraf makinesi. Teknelerde 1 takım şnorkel, palet, gözlük bulunur. Kişisel kullanımınız için almanız tavsiye edilir. Kabinlerde boy ve el havlusu bulunur.

 • Tekne ve Yolcular Sigortalı mı?

  Tüm tekneler yolcular dahil olarak 3. şahıs sigortalıdır. Ancak yolcu kendi kusurundan kaynaklanan yaralanma sakatlanma durumlarında özel sigorta yaptırılması tavsiye edilir.

 • Tekneler Klimalı mı?

  Mavi Yolculuk Kabin Turları klimasız standart Guletler ile yapılır. Gece kabinler Temmuz Ağustos haricinde kabinler çok sıcak olmaz. Dilerseniz üst güvertede güneşlenme yataklarında yıldızların altında gölgelikli bölgede uyuyabilirsiniz. Özel Grup Gulet Kiralama tekne standardına göre klima tesisatı bulunur.

 • Kabine Ek Yatak Konulabilir mi?

  Kabin turu teknelerinde bir ad. çift kişilik yatak bulunur. Ek yatak koyma imkanı yoktur. Özel grup Guletlerde ise kabinler master suit kabinli, çift kişilik yataklı, iki veya üçlü yataklı olabilir.

 • Tehlike Anında Can Kurtarma Araçları Nelerdir?

  Rotalar kıyı koylarını takip edilerek en güvenli şekilde çizilir. Acil durumlar için ise kendinden açılan bot ve tekne arkasında yardımcı bot bulunur. Her yatak altında 2 ad. can kurtarma yeleği mevcuttur. Yangın durumunda yangin söndürme tüpleri ve battaniyesi vardır.

 • Kıymetli Evrak, Para Saklama?

  Mavi yolculuk teknelerinde günlerce birlikte seyahat edildiğinden güven esastır. Kalifiye personel yolcunun özel eşyalarına dokunmaz. Tur teknelerinde bugüne kadar hiçbir çalınma vakası kaydedilmemiştir. Kabinler kilitlenmez dilerseniz para veya kıymetli evrakları kaptana teslim ederek yolculuk sonunda geri alabilirsiniz.

 • Teknede İnternet Hizmeti Var mıdır?

  Kabin tur teknesinde internet wifi yoktur. Özel Kiralama Guletlerin bazılarında bulunur. Hemen her koyda 3G telefon veya dizüstü bilgisayarınızın ile bağlanma imkanı vardır.

 • Çocuk Prosedürü Nasıldır?

  Kabin Turları Bodrum Gökova Körfezi Turu nda 12 yaş altı kabul edilmemektedir. Fethiye - Marmaris - Fethiye ve Fethiye - Kekova - Fethiye Turları nda kabul edilir. Çocuklara ayrı kabin verilir indirim uygulanmaz. Özel yat kiralamalar da ise yaş sınırı yoktur.

 • Evcil Hayvan Kabul Edilir mi?

  Kabin Turları nda kabul edilmez. Özel teknelerin bazılarında kabul edilmektedir.

 • Karada Yürüyüş İmkanları Var mıdır?

  Kabin turları ilk ve son gün ana limanlarda demirlenir. Diğer günlerde ise sakin koylarda gecelenir. Yürüyüş için karaya çıkabilir trekking yapabilirsiniz. Dilerseniz personel Sizi karaya bot ile bırakır ve tekrar geri tekneye götürebilir.

 • Cep Telefonu İpad vb Şarj Edilir mi?

  Evet, limanlarda devamlı 220 volt seyirde ise invertor ve jenerator ile elektrik sağlanır. 

 • Duş ve Tuvalet Varmı?

  Her kabinde özel duş, wc bulunur. Denizden çıktıktan sonra güvertede duş alabilirsiniz.

 • İçecekler Ücretli mi?

  Kabin Turları nda ücretli olup fiyatlar makuldür. Özel tekne kiralamalarda ise Misafir kendi içeceğini birlikte alabilir.

 • Gece Yolculuk Yapılır mı?

  Tekne turlarında gündüz seyri yapılır. Her gün 2 veya 3 koyda demir atılır. Sakin koylarda gecelenir.

 • Bahşiş Ne Kadar Olmalı?

  Memnuniyetiniz nispetinde uygun miktar personele ayrı ayrı veya kaptana verilebir. Ortalama bahşiş tur bedelinin % 5-10 arasıdır. 

 • Yeterlilik belgesi gerekli mi?

  Yeterlilik belgesi gereksinimleri, bazı bölgelere (Yunanistan, Hırvatistan ve Mayorka gibi) ve ülkeden ülkeye değişiklik gösterir. Bu, bir yelkencilik sertifikası veya bazı durumlarda tanınmış bir yat kulübünden alınan bir mektup şeklinde olabilir. Diğer bölgeler (özellikle Karayipler) sadece tek sayfalık imzalı bir yelken özgeçmişi yeterlidir. Hırvatistan'da bir VHF lisansı talep edilmektedir. Tüm charter şirketlerinin, herhangi bir güvenlik sorunu olduğunu düşündüklerinde (masrafları müşteriye ait olmak üzere) gemiye bir kaptan yerleştirme hakkını saklı tuttuğunu hatırlamakta fayda var.

 • Fiyata neler dahildir?

  Gösterilen fiyatlar belirtilen süre için tekne başına ücretlerdir. Bazen, belirtilen fiyatlar uçuş dahil teklifler olabilmektedir ve bu durumlarda fiyat normalde belirli sayıda kişinin birlikte rezervasyon yapmasına ve seyahat etmesine bağlıdır. Uçuş dahil teklifler kişi başı fiyatlara göre belirlenir. Operatörlerimiztarafından teklif verdikten sonra size tam olarak neyin dahil olduğu konusunda bilgi verilecektir. Standart olarak: yat ve tüm ekipman, çamaşırlar, tüm güvenlik ekipmanları, haritalar ve seyir rehberi vb. ücrete dahildir.

 • Sadece 'geç' kiralamalar için mi rezervasyon yaptırabilirim?

  Hayır. Ne kadar önceden rezervasyon yapmak isterseniz isteyin, kiralamanız için mümkün olan en iyi fiyatı almak için elimizden geleni yapıyoruz.

 • Nereye yelken açacağımı bilmiyorum?

  Mürettebatınızın yapısına ve deneyimine, seyahat etmek istediğiniz zamana ve istediğiniz tatil türüne bağlı olarak kiralamanın uygunluğu büyük ölçüde değişebilir. Örneğin sınırlı deneyime sahip genç bir ailenin ya da bir öğrencinin yelken dernekleri yıllık bahar tatili için farklı gereksinimleri olmaktadır. Ekibimiz, çeşitli alanların artıları ve eksileri konusunda oldukça bilgilidir ve en uygun olabilecek alanları önermek için her zaman hazırdır.

 • Lütfen tarih ve gün sayısı biçimini açıklayın

  Örneğin 10 Mayıs - 27 Temmuz tarihlerinde 7 günlük kiralamayı baz alırsak, gösterilen tarih aralığında 7 gün için fiyat veriyoruz. Ancak bu süre içinde yat on, on dört veya yirmi bir günlük kiralamaya müsaittir. Daha uzun bir kiralamada daha fazla indirimden faydalanmak ve fiyat bilgisi almak için lütfen bizimle iletişime geçin.

 • Benden hangi evrak ve bilgileri talep edeceksiniz?

  Kiralama işleminiz onaylandığında doldurmanız için rezervasyon formumuz ve yat operatörünün sözleşmesi ile birlikte alınması gereken temel bilgiler tarafınızdan talep edilecektir. Mürettebat listelerinizi gönderebilir ve sertifikalarınızın kopyalarını bize ulaştırırsanız işlemleriniz devam edecektir.

 • Rezervasyon yaptırdıktan sonra LateSail ile mi anlaşma yapacağım yoksa doğrudan operatörle mi görüşeceğim?

  Charter'ınızla ilgili tüm sorular ve yazışmalar burada LateSail'de bize iletilmelidir ve size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

 • Banka havalesi ile ödeme yapmak istiyorum, banka bilgileriniz nelerdir?

  NatWest Bank Canterbury Şehir Merkezi Şubesi

  11 The Parade Canterbury

  Kent

  İngiltere CT1 2SQ

   

  Sıralama Kodu: 60-04-27

  Hesap Numarası: 45457379

  Swift kodu: NWBKGB2LXXX

  IBAN: GB94 NWBK 6004 2745 4573 79

 • Sigortaya ihtiyacım var mı?

  Müşterilerimize kapsamlı tatil sigortası yaptırmalarını şiddetle tavsiye ediyoruz. Birleşik Krallık'ta ikamet ediyorsanız, burada bulabileceğiniz "yatçı seyahat politikasını" öneriyoruz: http://www.topsailinsurance.co.uk/landing.php?code=LS

  Tüm yat kiralamalarında iade edilebilir bir güvenlik depozitosu bırakmak gerekir, bu normalde gemiye binişte kredi kartıyla ödenir. Bunun sigorta ettirilmesi, işletmeci tarafından bir sigorta planının işletilip işletilmediğine bağlı olarak mümkün olabilir. Alternatif olarak, depozitonuzun teminatını sunan bazı üçüncü taraf sigortacılar vardır. Bu durumlarda depozito yine de bazda bırakılmalıdır, ancak charter şirketi tarafından talep edilmesi durumunda, masrafları sigorta şirketinden geri alabilirsiniz. Daha fazla ayrıntı için rezervasyon sırasında sormanız yeterlidir.

 • Havaalanı otelleri ve otopark konusunda yardımcı olabilir misiniz?

  İngiltere'de yaşıyorsanız evet. Seyir halindeyken kullandığımız şirket Holiday Extras'tır.

 • Web siteniz ne sıklıkla güncellenir?

  Hafta sonları da dahil olmak üzere siteyi her gün değiştirmeye hazır birilerimiz var ve yeni tekliflerden veya müsaitlikteki değişikliklerden haberdar olur olmaz site güncellenir.

 • Site her kiralama operatörünü kapsıyor mu?

  Kesinlikle her operatörü kapsamaya çalışıyoruz ve şu anda doksanın üzerinde kiralama imkanı sunuyoruz. Bir tekne rezerve edildiğinde ve artık müsait olmadığında bazı operatörlerin zaman zaman bize bilgi vermede yavaş olduklarını lütfen unutmayın - bu nedenle lütfen müsaitlik durumunu kontrol edin.

 • Web siteniz canlı olarak müsaitlik durumunu gösteriyor mu?

  Hayır. Web sitemiz, charter filoları tarafından yayınlanan teklifleri gösterir, ancak tüm teklifler müsaitlik durumuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

 • Gerekli herhangi bir iade edilebilir depozitoyu karşılayacak sigorta var mı?

  Evet, buraya tıklayarak depozito sigortası yaptırabilirsiniz.

Facebook Instagram Blog