1. Gün: BODRUM

Gulete giriş 15.00’dan itibarıyle yapılır. Servis akşam yemeği ile başlar ve geceleme Bodrum Limanı'nda.

2. Gün: ORAK ADASI – ÇÖKERTME

Kahvaltı sonrası rehber tur programı ve tekne hakkında temel bilgiler verir. Demir alarak Orak Adası'na hareket edilir. Orak Adası'nın kristal mavisi sularında yüzme molası ve öğlen yemeği sonrası geceleme şirin balıkçı köyü Çökertme'ye demir atıyouz. Hava koşulları elverişli ise yolda yelken seyri yapılabilir. Temiz sahilde oksijen dolu kısa bir yürüyüş veya köy gezisi yapabilirsiniz.

 

3. Gün: YEDİ ADALAR – (KÜFRE / UZUN LİMAN) – İNGİLİZ LİMANI

Kahvaltıdan önce Gökova Körfezi nin en doğu noktası Yedi Adalar'a doğru hareket edilir. Küfre Koyu nda yüzme molası sonrası Uzun Liman'a demir atılır. Geceleme için İngiliz Limanı’ndayız (Değirmen Bükü) . İngiliz Limanı, 2. Dünya Savaşında İngiliz savaş gemileri burada demirlediğinden dolayı bu isimle anılır. Bölge, yatların demirleyebilmesi için uygun ve korunaklı birçok irili ufaklı koydan oluşur.

 

4. Gün: KLEOPATRA ADASI – KARACASÖĞÜT

Tertemiz deniz saklı cennette yüzme imkanı Sedir, Kleopatra (Cedrae) Adası'na hareket ederek güne başlanır. Küçücük altın sarısı kumsalı ve olağanüstü berrak bir suyu olan bu ada, adeta bir açık hava müzesini andırır. Eski kilise ve harabeler bulunur. Geceleme için Karacasöğüt teyiz. Bu şirin köy Marmaris'e yalnızca 25 km mesafededir ve dolmuşla Marmaris’e ulaşım mümkündür.

 

5. Gün: LÖNGÖZ – TUZLA

Çam ormanlarıyla çevrili bir cennet köşe Löngöz Koyu'ndayız. Ormanda yürüyüş yapabilir ve Ali Baba’nın yerinde dinlenebilirsiniz. Turkuaz suları olan Tuzla Koyu’na hareket ediliyoruz. Akşam yemeği ve geceleme bu koyda.

 

6. Gün: KARGILI – KİSEBÜKÜ (ALAKIŞLA BÜKÜ)

Sabah Kargılı Koyu’na (Molla İbrahim Koyu) hareket kahvaltı ve yüzme molası sonra Kisebükü’ne (Alakışla Bükü) hareket edilir.Eski harabeler geziebilirsiniz.

 

7. Gün: PABUÇ BURNU – YALIÇİFTLİK – BODRUM

Kahvaltı sonrası Pabuç Burnu'na hareket ediyoruz.Yöresel hayatı görmek isteyenler için bu koydan opsiyonel köy turu düzenliyoruz. Beş çayı Yalıçiftlik Koyu'nda servis edilir. Akşam yemeği ve geceleme için Bodrum Limanı'ndayız.

 

8. Gün: BODRUM

Yine bir mavi yolculukta görüşmek dileğiyle kahvaltı sonrası vedalaşıyoruz.

Facebook Instagram Blog