1. Gün: BODRUM Gulete giriş 15.00 itibaren yapılır. Servis akşam yemeği ile başlar ve geceleme Bodrum Limanı'ndayız.

 

2. Gün: KOS ( İSTANKÖY ) Kahvaltı sonrası rehber tur programı ve tekne hakkında bilgiler verir. Gümrük işlemleri tamamlandıktan sonra Kos Adası'na hareket edilir. Limana çok yakın olan Lambi Plajı'nda yüzme keyfi yaşayabilirsiniz. Kos, en iyi gece hayatına sahip adalardan biridir. Nafklirou adı verilen barlar sokağı oldukça kalabalık, canlı ve renkli bir sokaktır. Türk turist ve yerli Türkler oldukça fazla yabancılık çekmeyeceksiniz.

 

3. Gün: PSERİMOS – LEROS Sabah erken kahvaltı ve yüzme molası için Pserimos Adası’na doğru yola çıkılır. Daha sonra derin yarları, birçok koy ve köyü ile dağlık, yeşil, güzel bir ada olan Leros adasına hareket edilir. Xerokampos'da öğle yemeği ve yüzme molasından sonra Lakki Limanı veya doğudaki Agia Yat Limanı’na giriş yapılır. Adanın merkezi olan Platonos dik merdivenleri, dar sokakları ve çiçek bahçeleri ile gezinti için oldukça keyifli bir bölgedir. Platanos’tan 300 basamak çıkarak Leros Kalesi’ni görebilirsiniz! bisiklet kiralayarak adayı keşfe çıkabilirsiniz.

 

 

4. Gün: PATMOS En iyi bilinen Yunan Adaları’ndan Patmos Adası’na doğru hareket edilir. Ada çevresindeki koyda yüzme molası verilir. Patmos, İncil’in son bölümünün (Vahiy) Aziz John tarafından yazıldığı adadır ve bu nedenle Ege’nin Kudüs’ü olarak tanınır. Şehir merkezine hâkim bir tepedeki Aziz John Manastırı, Kariye (Chora) Köyü ve aslında bütün ada adeta inanç ve bağlılığın sembolü gibidir. Mitolojiye göre Patmos, Zeus’un avcılık ve genç kadınların tanrıçası olan kızı Artemis’e hediyesiydi. Antik dönemde Artemis’e ibadet ediliyordu. Aziz John Manastırı onun tapınağı üzerine inşa edilmiştir. Manastırl gezisi yapabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme Patmos Limanı ndayız.

 

5. Gün: LİPSİ Lipsi Adası’na hareket edilir. Lipsi’nin önündeki küçük bir koyda yüzme molası verilir. Lipsi’de Platis Giolis gibi birçok kristal suyu güzel plajı vardır. Beyaz evleri, birçok kafeterya, taverna ve restoranların bulunduğu güzel bir meydanı olan şehir merkezi, adada bulunan küçük doğal limanda yer almaktadır. Catopanaghia ( 7. yy ) ve Panopanaghia ( 15. yy ) kiliseleri görülmeye değer.

 

6. Gün: KALİMNOS ( KİLİMLİ ) Adanın çevresinde güzel bir koyda yüzme molası. Adanın merkezi olan Pothia Limanı’na giriyoruz. Yüzyıllardır ada halkının geçimini süngercilikle sağladığı bu adada Massouri, Mirties ve Vlyhadia gibi güzel plajlar bulunmaktadır.

 

7. Gün: AKVARYUM – BODRUM Kısa bir seyir sonrası Türkiye’ye ulaşıyoruz. Daha sonra yüzme molası, cam gibi denizinde yüzerken balıkların size eşlik edeceği Akvaryum koyunda verilir. Son geceleme Bodrum dayız.

 

8. Gün: BODRUM Yine bir mavi yolculukta görüşmek dileğiyle kahvaltıdan sonra vedalaşıyoruz.

Facebook Instagram Blog